Ќерката на Шабан Шаулиќ, Илда преку „Инстаграм“ ги потврди пишувањата на српските медиуми за нејзината здравствена состојба.

Пејачката само што дознала дека ќе стане мајка, по што решила да направи тест за ковид-19. Иако немала симптоми, тој покажал позитивни резултати.

Во моментот Илда се наоѓа во самоизолација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.