Францускиот актер и поранешен сопруг на Моника Белучи, Венсан Касел, објави заедничка фотографија со нивната ќерка, Дева, за да и го честита 16. роденден.

Честитки, љубов моја – напиша Венсан споделувајќи ја фотографијата.

На фотографијата може да се забележи неверојатната сличност меѓу ќерката и мајката.

View this post on Instagram

Parabens mon amour❤️ #sweetsixteen #manumberone

A post shared by VINCENT CASSEL (@vincentcassel) on

Убавата Дева веќе почна со манекенската кариера па неодамна сними кампања за славното дизајнерско дуо „Долче и Габана“.

Моника и Винсент се разведоа пред неколку години. Актерот сега е во брак со младата манекенка Тина Кунаки. Тие се во врска од 2016 година, а во 2018 запловија во брачниот живот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.