Мерима Његомир беше погребана. Трите ќерки и синот не можеа да се помират со загубата.

Најжалостена беше ќерката Љубица која не ја испушташе сликата на мајка си. Кога ја спуштаа во гробот таа само извикна „мамо фала ти“.

Откакако ковчегот беше спуштен децата на Мерима фрлија во земјата бели ружи каранфили.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.