Актерот Џозеф Сираво, ѕвезда на серијата Сопранови, почина во 64 година од животот.

Актерот кој остана запомнет по улогата на Џони Бој Сопрано, татко на Тони Сопрано, ја изгуби битката со ракот.

Неговиот колега Гери Пастор ја потврди оваа вест на својот профил на Инстаграм.

Почивај во мир, драг пријателу, се бореше со неверојатна битка – напиша Пастор, па додаде:

Ќе ми недостигаш. Ќе се видиме на другата страна!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.