Вељко го откри полот на бебето кое го чекаат со сопругата Богдана. Таа е во петиот месец од бременоста за затоа побрзаа да ја направат свадбата. Тие ќе добијат машко дете на голема радост на идниот татко.

Уште поголемо изненадување е името на детето кое ќе се вика Жељко по неговиот татко.

Ќе се роди уште еден Жељко Ражнатовиќ-откри Вељко.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.