Актерот Кирил Поп Христов – Кили, кој веќе подолго време живее во Еквадор, деновиве на „Фејсбук“ објави фотографија од внукот Аниш Круз.

Внук мој насладок, напиша Кили.

Малиот Аниш Круз е син на помалата ќерка на Кили, Јоана, која се омажи со момче од Еквадор. Кили стана дедо во јуни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.