Пејачката Киа Коцкар на својот „Инстаграм“ се пофали со подарокот за 8 март и напиша моќна порака со која ги разнежи фановите.

Вие воопшто не личите на мојата ружа, вие ништо не и значите – рече тој. Никој не ве припитоми и вие никој не припитомивте. Вие сте како што беше мојата лисица. Тоа беше обична лисица, слична на другите. Но, јас од неа направив свој пријател и таа е единствена на светот. Среќен 8ми март“ напиша Коцкар цитарајќи делови од „Малиот принц“, а потоа ја искористи приликата да честита 8-ми март и на нејзината мајка.
„Никој како тебе. Те сакам. Среќен 8ми март“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.