Фолк пејачот Драган Којиќ Кеба од бракот со сопругата Оља има две деца, Игор и Наташа, но тоа не се сите негови наследници. Пејачот ја има и вонбрачната ќерка Ина, која ја доби со текстописецот Лилjана Јевремовиќ.

Лилјана со години се обидуваше Драган да го признае детето, но до ден-денес тој не сакаше да го стори тоа или да ја запознае.

Сепак, судот утврди дека Кеба е таткото, за што тој бил должен да плати заостанати алиментации од околу 100 000 евра, а пејачот се жалел против оваа судска одлука.

Во една прилика, Лилјана рече дека Кеба сега сака да се сретне со нејзината ќерка, која денес има 20 години, но таа нема да му даде шанса.

Никој никогаш не го натера да се однесува така, и сега кога сака, Ина се цени себеси и за него е предоцна. Таа рече дека ќе дојде на неговиот повик само ако тој умира, да не испадне толку сурова. Се надевам дека не се мачи да му прости, затоа што навистина го избришавме и ние сме одлични и без него… Само малку има облаци за родендени и Нови Години, но тоа поминува брзо – изјави Лилјана за српски „Блиц“.

Дека Ина не го сака Кеба во нејзиниот живот, или било што врска со тоа, укажува објавата на нејзината мајка на нејзиниот Фејсбук профил.

Мојот херој, ни презимето на нејзиниот татко, ниту неговата валкана слава, ниту богатството на татко и, горда и храбра девојка која издржа тони злосторства, ги исфрли од грбот и продолжува, напиша Лилјана за фотографијата од својата ќерка минатата година.

Ина е многу лута на својот татко кој одбива секаков контакт со него и вели дека ќе дојде само на неговиот погреб за да мислат дека е толку лоша.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.