Македонскиот модел, Катарина Ивановска ужива во својата втора бременост. Имено таа преку социјалните мрежи соопшти дека чека второ дека, објавувајќи фотографии на кое се познава трудничкото стомаче.

Taa неодамна беше на одмор во Шпанија од каде ги почести фановите со неколку фотографии од плажа и покажа како ги полни батериите, а деновиве посети еден фитнец центар од каде што објави фотографија и покажа дека е активна трудница и дека вежба и во шестиот месец од бременоста.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.