Уште пред повеќе од еден месец, „Убавина и здравје“ објави дека атрактивната македонска убавица Катарина Ивановска повторно ќе стане мајка. Дека е вистина потврда е и фактот што го откажа учеството на Скопскиот маратон каде што трча секоја година,а организаторите на манифестацијата откриле дека манекенката нема да трча поради бременоста.

Инаку, Катарина заедно со уште две другарки денес заминува за Тел Авив каде ќе ја бодри Тамара на Евровизија,а вака активна беше и со првата бременост, и секој слободен момент го користеше за да отпатува некаде заедно со партнерот Цобе со кого живее во вонбрачна заедница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.