Иако поминаа 27 години откако е снимена серијата која ја промени Македонија, за  популарната венецуелска актерка, Кораима Торес, како времето да запрело.

Касандра неодамна наполни 46 години, но воопшто не личи на годините.

 

View this post on Instagram

 

Celebrando cada instante de mi vida Infinitamente Agradecida #💋#coraimatorres 📸 Manú Montero

A post shared by Coraima Torres (@lacoraima) on

Актерката има совршено извајано тело и лице како три децении помлада девојка, иако никогаш не направила никакви естетски операции. Животот во природа и постојаните тренинзи направиле и по породувањето да има стомачни мускули.

 

View this post on Instagram

 

Celebrando cada instante de mi vida Infinitamente Agradecida #💋#coraimatorres 📸 Manú Montero

A post shared by Coraima Torres (@lacoraima) on

Таа живее во Венеција каде што е омажена за колегата Николас Монтеро со кој има едно дете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.