Пејачката Каролина Гочева на фејсбук изрази сочувство на семејствата на загинатите и повредените во автобуската несреќа што се случи на патот Скопје – Тетово.

– Вечерва сме сите во мислите со семејствата на настраданите и повредените во денешната трагедија.

Многу тажен ден за Македонија. Примете искрено сочувство – напиша Гочева.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.