Јелена Карлеуша зад себе има долгогодишна кариера и многу хитови, но позната е и по тоа што на сцена ги носи светските трендови, како и по провокативните изданија.

Овојпат на својот Инстаграм објави фотографија во минијатурен костум за капење, кој повеќе открива отколку што покрива.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.