Караницата меѓу Јелена Карлеуша и Цеца трае подолго од 20 години, а кулминираше со голем број навреди и судски спорови.

Секако, Јелена е онаа која е побрутална во навредите, а ситуацијата стана ужасна во 2010 година, кога Карлеуша со фејсбук-статyс ги навреди и Цеца и Аркан, но не ги поштеди ни тогаш малолетните Вељко и Анастасија, а обвини и дека Ражнатовиќ нарачале убиство на нејзиното поранешно момче.

Цеца во тој момент реши да ја бара правдата на суд. Но, тука не престанаа нивните препукувања. Овојпат, Карлеуша на инста-стори го „изнесе“ своето објективно мислење за свадбата на Вељко, која медиумтие ја нарекуваат и свадба на деценијата.

Во нејзиното обраќање таа целата „фешта“ ја спореди со филмот за Казахстанецот Борат и со трагикомедија скриена зад раскош.

Еве што таа напиша:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.