Како што пренесуваат медиумите од регионот фудбалерот Душко Тошиќ веќе ги поднел документите за развод од поп дивата Јелена Карлеуша, која пак се огласи за прв пат по овој повод.

Имено Душко сакал да го испочитува болниот период кој Јелена го имала по смртта на мајка си, а одлуката за развод ја донел откако во јавноста проструи аферата на Карлеуша со босанскиот фудбалер Огнен Врањеш.

Брачниот пар се отследи на Инстаграм, а сега поп ѕвездата Јелена преку социјалните мрежи упати порака во која вели „На човековото зло, омраза и завист одамна одговарам со тишина!“ – напиша таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.