Јелена Карлеуша стигна на суд со својот адвокат во Првиот основен суд во Нов Белград.

Денеска е планирано да биде продолжено судењето по повод тужбата која Цеца Ражнатовиќ ја поднесе против Јелена Карлеуша, поради изјавите на Карлеуша во еден весник, а денеска би требало да има обид за помирување.

Јелена не сакала да дава изјави на медиумите,а на судење дошла во фустан на туфни и голем црн шешир на главата со длабоко деколте.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.