Македонската пејачка, која јавноста будно ја следи од мали нозе на нејзиниот пат до ѕвездите, вчера наполни 40 години. На социјалните мрежи Каролина Гочева се пофали за роденденот во домашна атмосфера, заедно со сопругот, уметникот Михаил Корубин.

Другари, фала ви на сите за честитките и прекрасните зборови, ова бројче заслужуваше посебна журка, но и вака не е лошо … Не е важно колкав е кругот, туку кој е во него. Ве сакам. Cheers, порача Каролина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.