Американскиот рапер Канје Вест првпат по разделбата со Ким Кардашијан во јавност се појави со новата девојка. Станува збор за катерката Џулија Фокс, која деновиве го придружува на Париската модна недела.

Облечени во тексас од глава до пети, Вест и Фокс прошетаа на црвениот килим пред ревијата на Кензо за есен/зима 2022/23 година.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.