Откако беше обелоденето дека Раста го возел Мерцедесот на Веља невоља доаѓаат информации дека и неговата поранешна сопруга Ана Николиќ е поврзана со оваа криминална група.

Како што пишува „Курир.рс“ Ана Николиќ била особена блиска со обвинителот Томо Зориќ кој бил врска со групата на Вељко Беливук.

Зориќ одлепил по Ана и доаѓал на нејзините настапи а и на Ана и годело што е блиска со важна личност па често си закачувале заеднички фотографии на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.