Фолк дивата Лепа Брена во својот дом ја прослави славата Св. Аранѓел, а фамилијата Живојиновиќ се потрудија да направат се да биде соврешно.

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ ги чекаат гостите со жито и вино, а подготвена беше и традиционална торта, додека во нивната вила можат да се видат разни икони, во духот на празниците.

За сармите овојпат беше задолжен синот Стефан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.