Гаги Џогани и Анабела се запознале во деведесетите, а се венчале на 8 март 1996 година, а набргу потоа ја добиле и ќерката Луна.

Сите што ја погледнаа ретро фотографијата од венчавката, веднаш ја искоментираа сличноста помеѓу мајката и ќерката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.