Една од најпознатите српски Плејбој зајачици, Божана Вуиновиќ, со години живее со товарот дека нејзиниот татко Божо Вуиновиќ, си го одзел животот пукајќи си во глава кога дознал дека неговата ќерка е проститутка, пренесува Курир.рс.

Иако настанот се случил пред десетина години, се уште е жешка тема во српските кулоари, особено поради фактот дека трагедијата не ѝ ја променила професијата на Божана.

Постојат две верзии за овој настан. Според некои нејзини колешки, пријатели му донеле на Божо девојки за забава, а меѓу нив била и неговата ќерка. Кога ја видел пред вратата, се шокирал, бидејќи не очекувал дека ќерка му ќе дојде „во кревет“. Таа вечер ја вратил дома и набрзо потоа се самоубил.

Според втората верзија, Божо ја затекнал Божана во клубот каде што ја започнала кариерата играјќи на шипка. Пријатели му кажале дека неговата ќерка е анимир дама во бордел, па отишол да се увери.

Божана била апсена неколку пати за организирана проституција. Таа беше порвото прибежиште на Аца Лукас по бурниот развод.

Божана и Аца беа во отворена врска, која не траеше долго. Сепак, ѝ донесе медиумска слава. Па така, сите го паметат убавото лице на проститутката, но ретко кој се сеќава како изгелдала пред Аца и пред трагедијата.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.