Сигурно повеќето од вас се сеќаваат на пејачката Искра Трпева која пред повеќе од 15 години се повлече од македонската естрада.

Нејзин најголем хит во тоа време беше „Само љубовта“, а Искра неколку пати се појавуваше и на музичките фестивали.

Таа денес е среќно мажена и остварена како мајка, а годините не се гледаат на нејзиното лице.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.