Фразата „да ти се мочам“ беше употребена фигуративно, барем до средата вечерта, кога американскиот кантавтор и музички продуцент, Канје Вест, го сфати буквално и уринираше врз една од неговите Греми награди во тоалетот, а објави и видео од тоа на Твитер.

Шокантното видео се случи откако Вест се огласи на Твитер, обвинувајќи ги издавачките куќи дека „заробиле“ музичари со нивните дискографски зделки и заработиле „пари од нашата работа дури и без да се обидат“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.