Една од најпознатите инфлуенсерки на светот, Кајли Џенер на својот Инстаграм профил ги повика своите фанови да излезат на гласање на претстојните претседателски избори.

Регистрирани ли сте за гласање? Ако не сте, климнете на линот објавен под фотографијата. Да направиме план за да гласаме сите заедно – порача Кајли.

Сепак, освен политичкиот ангажман на инфлуенсерката, тоа што изненадува што Џенер, оваа порака ја испрати заедно со фотографии на која таа се појавува облечена во минијатурно бикини.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.