Жељко Јоксимовиќ денес го прославува својот 49. роденден, а меѓу првите кои му упатија јавна честитка беше сопругата Јована Јоксимовиќ.

Водителката му се обрати преку „Инстаграм“ на својот сакан со романтична фотографија.

Среќен роденден. Само 49!, напиша во свој стил Јована на заедничката фотографија на која вљубено го гушка и бакнува својот сопруг.

Јована и Жељко се запознаа во 2008 година, додека беа водители на Евровизија во Белград.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.