Популарниот балкански пејач Жељко Јоксимовиќ изненади со безобразен и суров коментар на социјалните мрежи.

Можеби неговиот коментар немаше толку да ги вонемири твитерџиите ако не беше, за јавна личност многу ниско, спомната мајката, ситуацијата со корона вирусот и најголемиот христијански празник Велигден, но Јоксимовиќ очигледно не се грижел ни за едното, ни за другото кога испровоциран одговорил вулгарно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.