Јелена Карлеуша е бесна што Ким Кардашијан на „Инстаграм“ се пофали со комбилизон, за кој српската ѕвезда тврди дека е нејзина лична креација. Карлеуша прво коментираше на постот каде Кардашијан позира во розев костум, кој пред неколку месеци го носеше српската пејачка.

Ок, ова едноставно не е фер. Ова е мој дизајн…Барем признај дека е мој или е*ено речи ми да работам со тебе, ѝ пиша таа на Ким.

Подоцна Карлеуша објави фотографии на кои го носи истиот комбинезон, но во сина боја, на настан на 16 октомври.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.