Хрватската пејачка, Јелена Розга, имаше настап во Белград, при што ја воодушеви публиката, како со настапот, така и со изгледот.

На сценаа се појави во краток црн фустан во кој до израз дојдоа нејзините долги нозе.

Во разговор со новинарите по настапот, Розга призна дека шест месеци додека трае пандемијата не се шминкала и дека не е навикната на ваква облека.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.