Огњен Врањеш барал од Јелена Карлеуша 100.000 евра како би го повлекол тужбите кои на почетокот на годината  ги поднесе против неа поради заканите кои ги изнесе на социјалните мрежи.

Врањеш по пат на адвокат и порача на Карлеуша да подготви пари и да ги повлече тужбите и дека ќе заборави дека постои. Според тврдењата на изворот, ЈК оваа понуда ја одбила како непристојна, па категорички ја одбила.

Адвокатските канцеларии кои го застапуваат Огњен Врањеш и Јелена веќе со месеци се обидуваат да пронајдат решение, да ги смират странките и да го избегнат рочиштето кое се заканува да биде жестоко. Правниот застапник на Огњен успел да го убеди да каже услови под кои би можел да ја повлече тужбата, но тоа Јелена уште повеќе тоа ја разлутило. Тој барал 100.000 евра и повлекување на сите тужби кои таа ги поднела против него – вели добро информиран извор и додава:

Кога тоа го слушнала Јелена начисто полудела. Рекла дека на памет не и паѓа и дека ќе го гони со судниот ден ако треба, но дека на никакви порамнувања и договори со него не се согласува. Му порачала дека попрво би ги запалила парите, отколку да му ги даде нему. Притоа се уште е на ставот дека по цена на приведување нема да се одзве на повиците по неговата тужба – завршува изворот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.