Српските медиуми се лути што Александра Пријовиќ еден ден откако била гостинка на мекиците на Цеца каде неколкумина се заразија со корона отишла да пее на некој сплав во Белград.

Тие велат дека со тоа таа довела во опасност стотици постетители. Но, Прија се обрати на социјалните мрежи за да ги смири фановите.

 Се тестирав и ми пристигнаа резултатите. Негатвина сум на корона. Секако, да не беше така немаше да излегувам. Затоа се гледаме на мојот настап. Едвај чекам“, изјави Пријовиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.