Актерката Јана Стојановска во моментов е во второто тримесечје од бременоста и вели дека ужива овој период. Во интерју за Точка таа го открила и полот на бебето.

Очекуваме момче. Уште сме во дилеми за името. Кој како дознава дека носам машко, сите изговараат „Леле мал Ненад“, ќе видиме. За време на бременоста можам да кажам дека не сум воопшто размазана, ниту имав некои други потешкотии. Малку сум нервозна што не можам да си ги правам рестрикциите во однос на исхраната, а и не смеам да вежбам. Малку тешко ми паѓа бидејќи сум прилично енергичен човек. Инаку е се како што било претходно, вели таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.