Се чини дека пејачката Емина Јаховиќ смета дека за неа не важат истите правила како за остатокот од светот, објавуваат турските медиуми!

Имено, според турските медиуми, пејачката се нашла во центарот на скандал откако наводно одбила да ја плати сметката за дополнителни услуги што ги користела во хотел во турското одморалиште Годжек, ниту, како што се наведува, не им давала бакшиш на вработените. Како што изјави за турските медиуми една вработена во луксузното одморалиште каде престојувала Емина, пејачката сè уште не ги подмирила долговите кон хотелот, каде летувала со своето семејство.

Емина, како и секоја година, оди на одмор со семејството од Србија во популарно летно одморалиште во Гоџек. Овој пат, Емина пристигнала на одмор на крајот на летото, останале таму неколку дена, уживале во морето и сонцето и сè што нуди летниот одмор во хотелот. Сепак, оваа година ситуацијата не беше како сите претходни затоа што Емина ги стави сите вработени во хотелот во комплицирана ситуација на крајот на одморот – изјавил за турските медиуми извор од хотелот во кој престојувала музичката sвезда со своето семејство. Како што рече, пејачката наводно сè уште не ги платила сметките за дополнителните услуги што ги користела во хотелот.

Јадеа, пиеја и не платија ништо. Не им оставија бакшиш на хотелските работници. Вработените во хотелот ја бркаа Емина за да ја наплатат сметката и имавме многу проблеми со тоа – рече еден од вработените во хотелот, а во оваа прилика Јаховиќ не се огласи за турските медиуми.

Наместо тоа, по завршувањето на оваа приказна, пејачката се обрати до прекршочниот суд во Турција со барање да ја забрани веста „затоа што е понижувачка и ја нарушува нејзината репутација“, наведоа турските медиуми. Сепак, како што објави турскиот портал „Сабах“, судот го одбил нејзиното барање, бидејќи оценил дека тоа ќе ја загрози слободата на печатот во Турција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.