Љубовта која се роди помеѓу двајца натпреварувачи во „Ѕвездите на Гранд“, скопјанката Елена Миленковска и белграѓанецот Александар Гуте Маринковиќ, ќе биде крунисана со брак.

 

View this post on Instagram

 

It was always you..💛 @__gute__

A post shared by Elena Milenkovska (@elenamilenkovskaa) on

По само пет месеци врска, Гуте ја запросил Елена, која неодамна поради него се пресели во Белград. Запросувањето било полно со изненадувања, а се случило точно на полноќ на 26-тиот роденден на пејачката.

Еве какво изненадување ѝ подготвил:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.