Хрватскиот пејач Даниел Поповиќ беше вистинска звезда во поранешна Југославија во осумдесетите години. Во 1983 година ја претставуваше СФРЈ на Евровизија со песната „Џули“ и го освои четвртото место.

Три децении Даниел се пријави на хратскиот избор на „Дора“ која е нивен избор за Евросонг.

Сите сакаат на Евросонг но и сите се плашат од него. Секако на младите светот останува и сепак би сакал новите генерации посериозно да размислуваат за Евровизија-вели Даниел.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.