Вчера рано наутро во сообраќајна несреќа загина Шабан Шаулиќ. Зад себе остави богата кариера и бројни хитови, но и своето семејство, сопругата Гордана и синот и двете ќерки.

За време на животот тој беше многу активен на Инстаграм, а една од последните објави се однесува на неговата најголема љубов, сопругата Гордана, по повод нејзиниот роденден, пред 4 дена.

Јас денеска ја кревам чашата за сите убави години кои се зад нас и  оние уште поубавите кои ни претстојат!Среќен роденден, сакана моја Гордана – напишал Шабан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.