Ѓорѓе Давид, кој заедно со Јелена Карлеуша е дел од жирото на Ѕвездите на Гранд, бил прв пат на настап на пејачката, која прв пат настапи во Белград после смртта на мајка и Дивна.

Затоа што приватно е таква каква што е, дојдов. Бидејќи сме семејство, би било глупо да не се појавев. Ова е за мене огнено крштeвaње, прв пат дојдов на настап на Карлеуша – рекол Ѓорѓе.

Јелена го поддржла кога се појавил во жирито на Ѕвездите на Гранд.

Јелена е некој кој сериозно мoже да ти влепи шлаканица без никаква сила. Јас доста ја газев по медиумите, но кога влезе во категоријата на мaјки, престанав. А кога јас се појавив, таа го посла црвениот тепих и ме најави како најдобар фраер. Тоа за мене беше полошо отколку да ми удри шлаканица, ме засрами- рекол Ѓорѓе Давид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.