Јелена Карлеуша се упати во Истанбул, а по се судејќи, на пејачката и се врати насмевката на лицето.

После смртта на мајка и Дивна Карлеуша, Јелена ја исече косата и со денови тагуваше не сакајќи контакт со надворешниот свет. Дека дивата подобро се чувствува, покажуваат и фотографиите на социјалните мрежи.

На една од последните фотографии, Карелуша позира со познатиот пластичен хирург, кој покрај останатите естетски зафати, прави средување, подигнување и зголемување на задникот. Дали Јелена која на својата објава завзела положба која ја истакнува нејзината позадина, случајно или намерно, останува да видиме.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.