Рајко Дујмиќ, лидерот на „Нови фосили“ синоќа доживеја страшна сообраќајка откако излета од патот кај Равна Гора.Тој возел со голема брзина и удрил во камења за да заврши во провалија.

Тој веднаш е префрлен во болница каде се опоравува.Рајко се лечи и од алкохолизам откако пред неколку години физички ја нападна сопругата а е во конфликт и со колегите од групата на кои им забрани да го користат името „Нови фосили“ што тој го заштитил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.