Регионот е во шок и неверување по веста за смртта на фронтменот на Парни Ваљак, Аки Рахимовски. Причината за смртта се уште не е позната.

Неговиот менаџер соопштил дека денеска на Аки му се слошило.

Му се слоши утринава, заврши во болница во Ново Место. Пред еден саат ми јавија дека починал, се уште не ја знаеме причината за смртта – рекол тој.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.