Исин Левент, кој налета на автомобилот во кој беше фолк пејачот Шабан Шаулиќ исчесна. 36 годишниот Турчин кој се уште чека судење исчезна од градот Гитерслоа. Тој се брани од слобода и единствениот осомничен за страшната сообраќајка.

Никој во локалниот суд не сака да коментира каде е осомничениот и зошто досега не е почнат судскиот процес.

Не помогнал ни притисокот на семејството на Шауиќ зошто процесот се одолговолекува а страстите дополнително го разгори и неприсуството на Левент

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.