Македонската актерка Емра Куртишова која се прослави во улогата на Исаура во хумористичната серија „Преспав“ објави фотографија со која испрати силна порака и ги собра воздишките.

Емра сподели фотографија со цел подигање на свеста кај жените за борбата против ракот на дојката.

Октомври месец на борбата против ракот на дојка – напиша актерката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.