Фолк пејачот Драган Којиќ Кеба покрај двете законски деца има и едно вонбрачно.Станува збор за ќерката Ина која тој ја добил со текстописецот Лијана Јевремовиќ.

Кеба долги години не сакал да признае дека е негова ќерка и да направи ДНК тест. Кога бил принуден тоа да го стори ја признал но се сакал да плаќа алиментација.

Судот му нареди тоа да го стори и одреди сума од 100.000 евра за годините од раѓањето на што тој вложи жалба.

Ина е многу лута на својот татко кој одбива секаков контакт со него и вели дека ќе дојде само на неговиот погреб за да мислат дека е толку лоша.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.