Панчо од познатото дуо ДНК го оковечи историскиот момент- пласманот на Македонија на Европското првенство во фудбал. Тој на својата нога ги истетовира имињата на целиот тим кој го носи дресот на Македонија.

Кога ќе ти се исполни детскиот сон, моментот мора да се овековечи ☺️
Оваа тетоважа ми е една од позначајните кои ги имам на моето тело и сум горд на истата исто толку колку што сум горд и на нашите репрезентативци кои ни ја приуштија оваа неопислива радост. Ни покажаа и докажаа на сите нас како со сплотеност и верба се постигнува успех.
Браво момци, херои наши 🙏
🇲🇰 МАКЕДОНИЈА на европско 2021 🇲🇰 . – напиша Владимир Блажев или понзнат како Панчо на својата фејсбук страница.

Кога ќе ти се исполни детскиот сон, моментот мора да се овековечи ☺️
Оваа тетоважа ми е една од позначајните кои ги…

Posted by Vladimir Blazev on Saturday, 14 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.