На пејачот Аци Лукас му се слоши минатата недела, откако извршителите се обидоа да му го одземат имотот заради долгот што наводно го има кон бизнисменот Дејан Поповиќ -Тигар. Според српскиТелеграф, тој се уште се чувствува лошо.

За него се вели дека има симптоми на коронавирус, дека не се чувствува добро, како и дека има треска и гушење. Пејачот со месеци има проблеми со срцето, поради што е загрозено неговото здравје.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.