Откако им го покажа на Бугарија „македонскиот јазик“, Игор Џамбазов повторно во свој стил, кратко и јасно, опишува што мисли за ЕУ. Голем дел од Македонците сигурно ќе се согласат со него.

Пласманот на Европското првенство го посакував 30 години, но искрено, не знам дали го очекував. Приемот во Европската унија го очекувам 30 години, но искрено… не знам дали го посакувам, порача Џамбазов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.