Македонскиот актер Кирил Поп Христов наскоро ќе се остави и во улогата на дедо. Неговата ќерка Јоана е во осмиот месец од бременоста и го очекува своето прво дете заедно со сопругот со кој неодамна се омажи во Еквадор.

Кили во интервју за „Ексклузив“ откри дека новиот член на семејството ќе биде момче и дека ќе носи две презимиња, односно презимето на мајката мајката и презимето на таткото, како што налагаат обичаите во Еквадор.

Кили се враќа на својата љубов – театарот, а на прашањето на водителката која улога ја очекува, тој се насмевна и одговори дека следна ќе му биде улогата на дедо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.