После избивањето на порно аферата на Јелена Карелуша, секој нејзин чекор е под будното око на јавноста и се толкува на разни начини.
Нејзиното заминување во Дубаи, едни го коментираат како бег од стварноста и проблемите, додека други во тоа не гледаат ништо лошо. Меѓутоа почнаа да кружат коментари како Јелена премногу се труди да прикаже идеална слика на среќно семејство.
На ова придонесе и нејзината објава на која се Душко Тошиќ со нивните две ќерки, како уживаат на доручек. Сепак фотографијата покажуава дека никој не ужива претерано.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.