Српската пејачка Нада Топчагиќ беше популарна во поранешна Југославија во осумдесеттие и деведесеттите години. Но, оваа подзабораврна пејачка повторно е звезда благодарение на Златан Ибрахимовиќ кој нејзината песна „Јутро је“ се појави на фестивалот Сан Ремо.
Нада вели дека се знае со таткото на Златан, Шефик но не знаела дека му е омилена пејачка бидејќи не биле во контакт.

Сепак, му е благодарна што повтрно и ја врати популарноста и сега сите ја пејат „Јутро је“.

Затечена сум,, регионот „гори“. Златан растеше со мојата музика и татко му ми кажуваше дека синот тренира фудбал во некој локален клуб во Шведска. Му благодарам што ми ја врати популарноста-вели српската пејачка.

Слушнете ја омилената песна на Златан,„Јутро је“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.