Авторката на најпознатите турбофолк стихови, текстописецот Марина Туцаковиќ, која долго боледува од рак, фотографирана на Златибор.

На фотографијата се гледа дека болеста сосема ја променила и Марина веќе не личи на себе. Сепак, болната и остарена жена со турбан на главата за Милан Радуловиќ, синот на Марина Туцаковиќ, е „госпоѓиште“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.